smutná zpráva...
20.2.2021
Vážení rodiče, milí přátelé,
dovolte mi, abych touto cestou zavzpomínala a věnovala společně s vámi tichou vzpomínku na paní učitelku, Věru Sádlovou. Včera ,19.2.2021, proběhlo rozloučení a já jsem položila květinu za nás za všechny, kteří jsme tuto obětavou, spravedlivou a vždy chápající paní učitelku znali.
Na ZŠ ve Straškově-Vodochodech přešla po zrušení školy v Račiněvsi.
Vy, kteří jste byli jejími žáky, určitě zavzpomínáte na roztomilé a úsměvné školní besídky, které s vámi nacvičila a kolik školních výletů s vámi zažila.
Kolik vědomostí se snažila vštípit a když se nedařilo, dokázala vždy povzbudit,
Já jsem byla její kolegyní a i pro mě byla vždy vzorem té spravedlivé a moudré učitelky a kolegyně.
Zavzpomínejme společně na paní učitelku.
Alena Machová, ředitelka školy
Jste spokojeni se systémem Bakaláři?
Ano
Ne...chci zpět žákovské knížky.
Celkem hlasovalo: 497

bez třídnictví :

Ing. Martin Šámal

SPECIÁLNÍ TŘÍDY

Součástí naší školy jsou dvě speciální třídy označené:

MP-1 (pro 1. stupeň) – Mgr. Iveta Chramostová

MP-2 (pro 2. stupeň) – Jana Točínová

Tyto třídy jsou zřízené dle §16 odst. 9 školského zákona pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Jedná se o tzv. skupinovou integraci do běžné ZŠ.

V těchto třídách je uplatňován speciální individuální přístup k žákům, využívají se zde speciální metody vyučování, speciální pomůcky a materiály určené ke vzdělávání.

Výuka je doplněna cvičením pro rozvoj jemné a hrubé motoriky, procvičováním správné výslovnosti a slovního projevu, gymnastikou mluvidel a nácvikem správného dýchání.

Ve třídách je nízký počet žáků a je zde také prostor určený k relaxaci a odpočinku.

Pedagogové úzce spolupracují s dalšími odborníky (logoped, pediatr, psycholog ..) a poradenskými zařízeními (PPP, SPC).

asistenti pedagoga :

1. Mgr. Zuzana Hurníková